Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
SZKOLENIE

Szkoleniem żołnierzy WOT zajmują się wojskowi (m.in. żołnierze Wojsk Specjalnych, weterani misji w Afganistanie i Iraku) oraz cywile. Są to zarówno instruktorzy i szkoleniowcy z brygad batalionów, ale również byli mundurowi skupieni w Mobilnych Zespołach Szkoleniowych. Ci ostatni specjalizują się w szkoleniu z tzw. "zielonej taktyki", czyli prowadzenia działań w rejonach słabo zurbanizowanych i w górach oraz "taktyki czarnej", czyli walki w terenach miejskich a także w szkoleniu z ratownictwa i ochrony infrastruktury krytycznej.

Osoby z wojskowym doświadczeniem (żołnierze po zasadniczej służbie wojskowej i rezerwiści) w pierwszym etapie służby w WOT szkolić się będą na tzw. szkoleniach wyrównawczych (8 dni). Pozostali "wojskowi nowicjusze" przejdą przygotowawcze szkolenie szesnastodniowe.

Każdego „terytorialsa”, w tym absolwentów „szesnastek” i kursów wyrównawczych czeka trzyletni cykl szkolenia. Pierwszy etap - szkolenie indywidualne potrwa rok. W tym czasie żołnierze będą się uczyć podstaw taktyki i strzelania. Zajęcia będą odbywać się podczas 11 dwudniowych spotkań oraz zintegrowanego, dwutygodniowego szkolenia w terenie. Podobny cykl będzie prowadzony w drugim rok służby, ale tu nacisk zostanie położony na szkolenie specjalistyczne. Żołnierze będą wysyłani na różnego rodzaju kursy i szkolenia. Trzeci rok szkolenia będzie poświęcony na zgrywanie kompanii.

 

MODEL SZKOLENIA ŻOŁNIERZY OT PEŁNIĄCYCH TSW

szkolenie 

www.terytorialsi.wp.mil.pl

    
  • BIP
pdf

Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu
Elizy Orzeszkowej 9
32-600 Oświęcim
tel. 261137354
fax. 261137360
wku.oswiecim@ron.mil.pl

    
  • BIP