Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu


czcionka mniejsza czcionka normalna czcionka większa
Emerytury mundurowe

Komunikat MON dot. systemu emerytur mundurowych

 

Ministerstwo Obrony Narodowej nie planuje i nie przygotowuje żadnych zmian dotychczasowych zasad naliczania wysokości należności przysługujących żołnierzom w związku z zakończeniem służby wojskowej.

 

Trwające obecnie pracę rządowego zespołu do spraw reformy emerytalnej służb mundurowych mają na celu przygotowanie projektu nowych zasad odchodzenia żołnierzy i funkcjonariuszy na emerytury i renty. Projektowane zmiany przyznawania świadczeń emerytalnych w żaden sposób nie będą dotyczyć obecnie służących żołnierzy. Znowelizowane ustawy, po przejściu przez Parlament i podpisaniu przez Prezydenta RP będą dotyczyć wyłącznie tych, którzy rozpoczną służbę z chwilą wejścia w życie nowych przepisów emerytalnych.

 

Pragnę przypomnieć, iż wielokrotnie podkreślał to Donald Tusk, minister obrony narodowej Bogdan Klich a także Michał Boni, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Ważny jest również fakt, że zarówno obecnie służących jak i nowych żołnierzy obejmować będzie bez zniam zaopatrzeniowy, a nie powszechny system emerytalny.

 

Rzecznik Prasowy
Ministra Obrony Narodowej

Janusz Sejmej

    
  • BIP
pdf

Kontakt

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Oświęcimiu
Elizy Orzeszkowej 9
32-600 Oświęcim
tel. 261137354
fax. 261137360
wku.oswiecim@ron.mil.pl

    
  • BIP